Wystawy zwierząt

VII Kujawsko-Pomorskie Seminarium i Wystawa Szynszyli

W sobotę  7 czerwca w Minikowie odbyła się konferencja nt. Transparentność hodowli zwierząt futerkowych i wystawa szynszyli. Lektorami na konferencji byli pracownicy UTP w Bydgoszczy, KZHS w Myślenicach, KPODR w Minikowie oraz lekarz weterynarii. Ocenę szynszyli przeprowadziła komisja z Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt. Podczas wykładów poruszano ważne kwestie dotyczące hodowli zwierząt, przedstawiono również korzyści wynikające z hodowli szynszyli oraz ich aktualny stan w naszym regionie i na świecie.

Gościliśmy u siebie zarówno przyszłych hodowców oraz tych z doświadczeniem, którym przyznane zostały medale, puchary i dyplomy Na końcu przeprowadzone zostały warsztaty z oceny skór szynszyli przez M. Nowaka Przewodniczącego Związku KZHS.

Na wystawie prezentowane były szynszyle w odmianach: standard, czarna aksamitna i beżowa. Komisja oceny w składzie Lilianna Beszczyńska i Agnieszka Brzezińska dokonała oceny 57 szt. szynszyli prezentowanych przez 9 hodowców.

W grupie szynszyli standard i odmiany beżowej  czempiony otrzymały zwierzęta Pani Anny Story, natomiast wiceczempiony w szynszylach standard otrzymało zwierzę Pani Iwony Fiłonowicz, a w beżowej Państwa Iwony i Piotra Kujawa.

Dla Państwa Kujawa przypadł również czempion za szynszyle odmiany czarna aksamitna.

W kategorii młodych hodowców wyróżniono przyznaniem I miejsca Wojciechowi Grudzień i II miejsca Wojciechowi Dworek. Za najładniejszą stawkę szynszyli wyróżnienie przypadło również Pani Annie Story.

Za czempiony, wiceczempiony i wyróżnienia hodowcy otrzymali puchary. 

Janusz Wojciechowski,
KPODR Minikowo

Skip to content