Grypa ptaków hodowlanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2022 r. – komunikaty

Rozporządzenie Nr 5/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 21 stycznia 2022 r. uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów inowrocławskiego i bydgoskiego

Rozporządzenie Nr 4/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 13 stycznia 2022 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego.

W związku ze stwierdzeniem w dniu 11 stycznia drugiego ogniska grypy ptaków u ptaków hodowlanych w gospodarstwie przyzagrodowym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, na podstawie wyników badań laboratoryjnych pobranych od kur niosek z gospodarstwa zlokalizowanego w miejscowości Chrystkowo, gm. Świecie, pow. świecki, udostępniamy rozporządzenie nr 3/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów świeckiego, chełmińskiego i bydgoskiego.

W związku ze stwierdzeniem 6 stycznia 2022 r. pierwszego ogniska grypy ptaków u ptaków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, na podstawie wyników badań laboratoryjnych próbek urzędowych pobranych od gęsi reprodukcyjnych z gospodarstwa zlokalizowanego w miejscowości Pamiętowo, gm. Kęsowo, pow. tucholski, udostępniamy rozporządzenie Nr 1/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 10 stycznia 2022 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów tucholskiego i sępoleńskiego.

Skip to content