10 września 2016r. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współpracy z oddziałem w Przysieku zorganizował Pokaz Drobnego Inwentarza podczas corocznego Festynu Barwy Lata i Dary Jesieni. Swoje zwierzęta prezentowało ponad 20 hodowców, można było zobaczyć króliki rasowe, drób ozdobny: kury, bażanty, kaczki, gęsi, indyki oraz gołębie.

Oprócz tego hodowcy i osoby zainteresowane miały okazję uczestniczyć w szkoleniu, które odbyło się na świeżym powietrzu w namiocie KPODR, na temat ,,Produkcji królików rzeźnych”. Wykładowcami byli: prof. dr hab. Paweł Bielański z Instytutu Zootechniki PIB z Krakowa, który opowiadał o doborze ras i technologii chowu do produkcji królików rzeźnych, kolejnym prelegentem był dr inż. Jacek Zawiślak z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, który rozwinął temat użytkowości rozpłodowej u królików. Ostatnią i jedyną prelegentką była lek. wet. Berenika Chybicka, która opowiadała o profilaktyce i leczeniu uszkodzeń skóry u królików i innych zwierząt gospodarskich, za pomocą naturalnego produktu pochodzenia roślinnego - Hypermix-Vet, przyczyniającego się do regeneracji i gojenia zmian skórnych. Jest to nowy produkt na rynku i jedyny taki w Europie. Zainteresowanie szkoleniem było duże i rozmowy przedłużyły się jeszcze po szkoleniu w kameralnym gronie zainteresowanych.

Między prezentacjami wykładowców, hodowca Pan Joachim Hinze z Bydgoszczy wręczył Januszowi Wojciechowskiemu - głównemu specjaliście ds. hodowli owiec, kóz, drobiu i drobnego inwentarza kwiaty w podziękowaniu za długoletnią współpracę i organizację wystaw zwierząt, które dały możliwość hodowcom corocznego zaprezentowania się oraz stanowią dodatkową atrakcję dla zwiedzających i uczestników Targów i Festynów zarówno w Przysieku jak i w Minikowie. Każdy z prezentujących zwierzęta podczas pokazu dostał pamiątkowy dyplom od organizatorów. 

prezentacja prof. dr hab. Pawła Bielańskiego

Prof. dr hab. Paweł Bielański i Joachim Hinze

Janusz Wojciechowski główny specjalista KPODR Minikowo i Pan Joachim Hinze - hodowca 

prezentacja dr inż. Jacka Zawiślaka

wykład lek. wet. Bereniki Chybickiej

hodowcy - Aleksander Iżemski i Kamil Mączkowski 

hodowca Leszek Juraszek